Monitoring – kamery i rejestratory 

Montaż w Koninie i okolicach – niska cena i niezawodność działania.

Chcesz chronić swój dom, firmę, gospodarstwo, szkołę? Jesteś właścicielem sklepu, baru, restauracji, hotelu i chcesz zwiększyć bezpieczeństwo Klientów i Gości? Dobrze trafiłeś – pomożemy w doborze odpowiednich urządzeń monitoringu i zamontujemy całość.

Systemy Monitoringu

Kamery, rejestratory, puszki montażowe, zasilacze i przewody.

Sprzedajemy, montujemy i konfigurujemy niezawodne systemy monitoringu. Oferujemy kompletne zestawy monitoringu lub poszczególne komponenty w postaci kamer, rejestratorów, rozgałęźników, puszek montażowych, przewodów i wtyków, zasilaczy (w tym PoE).

Działamy na terenie miast Konin, Koło, Turek i Słupca i najbiższych okolic.

Doradzamy w doborze odpowiedniego sprzętu w zależności od przeznaczenia (monitoring w domu, w biurze, w sklepie, w hali produkcyjnej, w szkole) i zasobności portfela. Konfigurujemy połączenia internetowe tak, aby można było prowadzić obserwację obiektu przez internet.

Co powinien zawierać
dobry zestaw monitoringu?

 • Wysokiej jakości kamery,
 • Rejestrator o dużej rozdzielczości,
 • Dysk przystosowany do pracy ciągłej, 
 • Odpowiedne zasilanie,
 • Przewody (wykonane z miedzi),
 • Wtyki – najlepiej zaciskane,
 • hermetyczne puszki montażowe.

Z naszych usług montażu monitoringu korzystają:

SKLEPY, SZKOŁY, BIURA, FIRMY PRODUKCYJNE, ROLNICY, OSOBY PRYWATNE

Niezawodny monitoring

Próbowałeś sam zamontować kamery? I co? Czy nie szkoda czasu i pieniędzy na pomyłki? Nasze rozwiązania są niezawodne, pochodzą od renomowanych producentów, a przy tym są całkiem przystępne cenowo.

Zastanawiasz się nad monitoringiem wizyjnym w domu czy firmie, chcesz mieć podgląd z kamer na podwórko, plac czy magazyn. Chcesz mieć oko na to, co dzieje się podczas Twojej nieobecności? Znalazłeś się w odpowiednim miejscu.

Oferujemy pomoc w doborze urządzeń

Pomożemy w trudnej decyzji doboru odpowiedniego systemu monitoringu i potrzebnych urządzeń w postaci kamer, rejestratorów, okablowania i innych niezbędnych do działania całego systemu.

Pomoc w montażu urządzeń

Zakupimy odpowiedni sprzęt, zamontujemy i uruchomimy. Skonfigurujemy tak, aby obraz z monitoringu był zapisywany na dysku, widoczny w telewizorze, w komputerze oraz smartfonie. A wszystko to w przystępnej cenie.

 

Jaki system monitoringu wybrać i dlaczego?

Polecamy monitoring IP oraz 4w1.

Najtańszy monitoring cctv – analogowy, a najdroższy to IP. Kompromisem pomiędzy jakością i ceną instalacji monitoringu może okazać się standard AHD lub HD Turbo, który  może transmitować obraz w postaci cyfrowej po kablu koncentrycznym na znaczne odległości do 500m.

Technologia AHD bardzo szybko zyskała uznanie i zastępuje tradycyjny monitoring analogowy cctv, z którym jest kompatybilna. Wybierana ze względu na stosunkowo niską cenę wdrożenia, bardzo dobrą jakość obrazu i bezawaryjność.

Plusy:

 • Bardzo wysoka jakość obrazu (HD, full HD),
 • Bezawaryjne i stabilne działanie bez opóźnień w przesyle sygnału,
 • Kompatybilność z technologią analogową,
 • Niższa cena od technologii IP,
 • Bezproblemowe przejście z monitoringu analogowego na cyfrowy.

Minusy:

 • Monitoring działa na niewielkim obszarze (ograniczenia długością przewodów),
 • Wyższa cena w stosunku do technologii analogowej.

Technologia IP obecna na rynku już kilkunastu lat  jest wciąż udoskonalana. Ogromną zaletą jest to, że dzięki dużej dostępności urządzeń prosty system monitoringu IP może sobie zafundować praktycznie każdy – wystarczy dostęp do Internetu. Jeżeli jednak monitoring ma skutecznie zabezpieczać obiekt przed aktami niepraworządności, należy zastanowić się nad profesjonalną instalacją. Technologia IP gwarantuje doskonałą jakość obrazu, ale posiada też swoje wady. Plusy:

 • Bardzo dobra jakość obrazu i wysoka rozdzielczość (w tym 4K),
 • Możliwość skonfigurowania monitoringu w sieci, dzięki czemu zyskujemy obraz z kilku budynków jednocześnie,
 • Nieskomplikowane okablowanie – w obiekcie musi być tylko dostęp do Internetu,
 • Możliwa transmisja poprzez sieć bezprzewodową wifi.

Minusy:

 • Możliwe opóźnienia w przesyle sygnału,
 • Wymagane dobre, stabilne łącze internetowe najlepiej ze stałym adresem IP,
 • Problematyczna konfiguracja,
 • Mnogość standardów,
 • Brak kompatybilności z innymi systemami monitoringu.
Czym są systemy CVI?

HD-CVI to standard wprowadzony przez chińską firmę Dahua. Jest to system do transmisji sygnału wideo (Full HD) przy użyciu tradycyjnych złącz analogowych systemów. CVI występuje w dwóch specyfikacjach:
-1920H (1920 x 1080);
-1280H (1280 x 720);

Plusy

System wyposażony jest w automatyczną kompresję sygnału Auto Signal Compensation. Pozwala to na unikanie zniekształcania sygnału na długich odległościach. Urządzenia CVI mogą mają daleki zasięg przy wykorzystaniu kabla koncentrycznego o impedancji 75 omów.
Działa on na podobnej zasadzie jak systemy analogowe, dlatego może on być stosowany w istniejących już instalacjach i nie wymaga wymiany całego monitoringu. Jest jednak znacznie wydajniejszy i bardziej opłacalny.
Są to urządzenia dwukierunkowe co daje dodatkowe możliwości kontroli, a możliwość przesyłania wideo, audio i dwukierunkowe sterowanie ogranicza się do jednego przewodu.
System CVI jest bardzo podobny do standardu AHD. Szacuje się, że jedynymi różnicami jest nieznaczna różnica jakości, odrobinę wyższe koszty i standard pół-otwarty (AHD to standard otwarty).

it-naprawa-monitoring

Telewizja przemysłowa, monitoring IP, monitoring AHD

Kamera IP 2mpx – IPC-T302F (2,8mm)

Nazwa: Kamera IP 2mpx – IPC-T302F (2,8mm)

Kamera 2MPX 1/2,8″ 1920x1080p 25kl/s
Czułość kolor :  0.01Lux@ F1.2 (wł. AGC)
Obiektyw : 2.8mm/F2.0, kąt widzenia 105.8°
IR :  zasięg IR do 30m / ICR IR-CUT
Obudowa : metalowa IP67
Zasilanie dualne :  PoE lub 12Vdc

Niezawodny monitoring z trzyletnią gwarancją – MWPower

Dlaczego system monitoringu od MWPower?

Monitoring przestrzeni oraz pomieszczeń to jeden z elementów ochrony. Ważne jest aby zawsze działał niezawodnie, skutecznie i w razie potrzeby dostarczył materiałów, które można szybko odtworzyć, zgrać, udostępnić policji.

Od ponad 3 lat współpracujemy z firmą MWPower w zakresie systemów zabezpieczeń: systemy alarmowe i systemy monitoringu. Firma oferuje kompletne wsparcie w razie jakichkolwiek problemów technicznych, reaguje natychmiastowo, nie pozwalając, aby kontrahenci pozostali bez zabezpieczeń. Na przestrzeni lat zdarzył nam się jeden przypadek awarii rejestratora. Po zgłoszeniu do serwisu nastąpiła natychmiastowa wymiana 1 do 1 – w następnym dniu dysponowaliśmy nowym rejestratorem, który został zamontowany u klienta.

Niezawodność działania kamer to jedno, a jakość to drugie!

Na rynku można znaleźć szereg producentów i systemów monitoringu. Jedne działają lepiej, drugie gorzej nie twierdzę, że nie można znaleźć dobrych kamer i rejestratorów, ale czy nie warto zwrócić się z tym do profesjonalistów? MWPower oferuje zasadniczo dwa rodzaje profesjonalnych rozwiazań monitoringu: 4 w 1 (analog, HDTVI, HDCVI, AHD), IP.

Nie będę rozpisywał się tutaj o zaletach i wadach poszczególnych rozwiazań, w skrócie tylko napiszę, że łatwiej założyć okablowanie i zasilić kamery IP (ponieważ obsługują technologię PoE), chociaż trudniej je potem skonfigurować. Ogólnie rozwiązania IP bedą zawsze trochę droższe. Na uwagę zasługują ostatnio kamery 4w1 (protokół HikVision), które oferują niesamowita jakość obrazu w rozsądnej cenie – dostępnę są kamery 2, 4, 5, 8 megapikselowe. Do tego oczywiście należy zaopatrzyć się w odpowiedni rejestrator i dysk, na którym rejestrowany będzie zapis.


Potrzebujesz monitoringu?

ZADZWOŃ


Zapraszamy do naszego punktu w Starym Koninie przy ul. 3 Maja 70 (przed Neonetem) aby zobaczyć różnice w wyświetlaniu poszczególnych kamer. Wszystkie kamery IP i rejestratory obsługują chmurę P2P, która w niezawodny sposób umożliwia podglądanie obrazu na urządzeniach mobilnych z każdego zakątka świata (oczywiście musi być zapewniony dostęp do internetu)

Odwiedź stronę producenta

3 LATA GWARANCJI

Monitoring AHD na kablu koncentrycznym lub skrętce

Monitoring AHD na kablu koncentrycznym lub skrętce

Dobry monitoring za rozsądną cenę dla domu, biura, sklepu, gabinetu!

AHD, czyli Analog HighDefinition to jedna z najnowocześniejszych, dostępnych na rynku technologii – standard umożliwiający przesyłanie obrazu w bardzo dobrej jakości na duże odległości:

 • za pomocą kabla koncentrycznego do 500 metrów,
 • za pomocą skrętki do 250 metrów

Telewizja – monitoring AHD to system, który bazuje na tej samej strukturze, co analogowy monitoring CCTV. W odróżnieniu jednak od tradycyjnego monitoringu analogowego, monitoring AHD pozwala na przesył obrazu w jakości HD lub Full HD (odpowiednio kamery 1MP – HD 720P, 2MP – HD 1080P, na rynku pojawiają się kamery 5MP o jeszcze większej rozdzielczości)

Ceny monitoringu AHD

Ceny samych urządzeń uzależnione są od producenta, rozdzielczości, “kąta widzenia” kamer, możliwości rejestrowania obrazu w nocy, optyki (stało – zmiennoogniskowa)

Nasza firma oferuje zestawy do monitoringu AHD lub poszczególne elementy: kamery, rejestratory, dyski, przewody, zasilacze, jednak polecamy zakup urządzeń wraz z usługą montażu i konfiguracji monitoringu przynajmniej z dwóch powodów:

 • fachowo zamontujemy i skonfigurujemy monitoring tak, aby można było korzystać z niego na urządzeniach mobilnych,
 • zakup monitoringu z montażem kosztuje praktycznie tyle samo, co zakup samych urządzeń.

Jakie urządzenia do monitoringu?

Zobacz niżej czego potrzebujesz, aby skompletować swój monitoring AHD.

Rejestrator AHD

Kamery AHD

Dysk do rejestratora

Przewód koncentryczny z zasilającym

Zasilacz i rozdzielacz

Wtyki bnc i zasilające

Tani i dobry monitoring IP – dostęp przez internet

Tani i dobry monitoring IP – dostęp przez internet

Dobry monitoring za niewielkie pieniądze – czy to możliwe?

Wszystko zależy od punktu widzenia, bo co kryje się pod pojęciem “niewielkie pieniądze”? Ale jeśli rozważamy zakup systemu monitorującego, to zapewne po to aby chronić rzeczy o wiele bardziej wartościowe.

dahua - logo

 

Monitoring za około 2500 zł

Co wchodzi w skład zestawu do monitoringu?

 • Kamera IP marki Dahua 2 MP, 3MP lub 4MP przewodowe lub bezprzewodowe – 4szt.

 • Rejestrator NVR z możliwością zamontowania dysku twardego

 • Zasilacz zasilający wszystkie kamery,

 • Kompletne okablowanie, splittery, złączki

 • Montaż

Jakie dodatkowe koszty?

 • Dysk twardy do rejestracji obrazu – ceny zróżnicowane

Przykładowy dysk 2TB w cenie ok. 400zł

dysk-seagate

Bezpłatnie

 • Oprogramowanie komputerowe do zarządzania systemem,

 • Oprogramowanie do telefonu umożliwiające podgląd z kamer podłączonych do monitoringu.